Czy warto inwestować w Bitcoina w 2021 roku?

Opublikowane przez admin w dniu

Czy warto inwestować w Bitcoina w 2021 roku?

bitcoin czy warto inwestować

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin (BTC) to cyfrowa waluta stworzona w 2009 roku przez człowieka lub grupę osób działających pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Bitcionami można opłacać transakcję w Internecie, wysyłać pieniądze do znajomych, a pieniądze te dochodzą w parę minut z jedno zakątka świata na drugi!

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ waluta ta funkcjonuje bez żadnego pośrednika czyli bez banku centralnego, ani żadnego administratora.

Transakcje w zdecentralizowanej sieci blockchain widzi każdy użytkownik, natomiast widzi tylko nazwy adresów na które wysyłane są kryptowaluty. W tej sieci nikt nie ma dostępu do Twojego imienia i nazwiska. Każdy jest anonimowy i można powiedzieć, że Bitcoin naprawdę należy do wszystkich ludzi.

Coraz więcej portali akceptuje transakcję w BTC, można już zamówić jedzenie na pyszne.pl używając kryptowaluty.

Już dawno mówiono, że ten system zrewolucjonizuje świat!

Celem twórcy Bitcoina było zaniechanie wypływu rządu na politykę finansową kraju i można powiedzieć, że mu się to udało. Tak jak chciał, władze nie mają kontroli nad tą cyfrową walutą.

Ludzie coraz mniej chcą powierzać swoje finanse bankom, a wpływ ma na to np. tracące na wartości dolary. Powodem tego jest głównie dodrukowywanie pieniędzy przez rząd.

Bitcoin ma ograniczoną podaż, ponieważ jest ich tylko 21 milionów monet.

Ale czy warto inwestować w Bitcoina?

Bitcoin pod koniec grudnia 2019 roku był warty 27 000 zł, a w grudniu 2020 roku osiągnął aż 100 000zł. To oznacza, że w jeden rok wzrósł o ponad 300%! To sprawia, że warto zainteresować się kryptowalutą, którą wymyślił Satoshi Nakamoto, ponieważ ma bardzo dużą tendencję wzrostu, natomiast trzeba również być świadomym ryzyka. Tak szybko jak cena wzrasta, tak szybko może również zmaleć, dlatego aby zacząć swoją przygodę z inwestowaniem, warto najpierw dowiedzieć się więcej o Bitcoinie.

Jak kupić BTC?

Bitcoiny możemy kupić na giełdzie kryptowalutowej.

Warto zrobić to na giełdach, które są znane i sprawdzone np. Binance (Zarejestruj się w Binance)

Następnie wchodzisz w Wallet, Fiat and Spot, wpisujesz np EURO i klikasz Deposit. Możesz wpłacić za pomocą przelewu SEPA albo za pomocą karty.

binance fiat and spot inwestowanie w bitcoina

Jak już mamy pieniądze na koncie to wchodzimy w TRADE, wybieramy np. Convert i szybko wymieniamy swoje EURO na BTC.

Czy warto inwestować w Bitcoina?

Trudno jest wyczuć idealny moment, aby nabyć i zainwestować w Bitcoina. Można wspomagać się analizą i opiniami ekspertów, natomiast nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Aby inwestować w kryptowaluty trzeba mieć dużo cierpliwości i nie popadać w paranoję, gdy Bitcoin maleje, ponieważ po spadku zazwyczaj jest wzrost.

Obecnie na naszych oczach Bitcoin osiąga wartość jakiej jeszcze nigdy nie widzieliśmy! Prawie 100.000zł za 1 BTC! 

Eksperci przewidują, że Bitcoin będzie wciąż rósł.

1. Raoul Pal przewiduje, że BTC osiągnie wartość 500 tyś – 1 mln USD

Obecnie Btc warte jest 26 tyś. USD więc to bardzo pozytywna spekulacja od wterana tradingu!

Pal uważa, że BTC urośnie w ciągu 18 miesięcy do 300 tyś. USD oraz, że jest to najlepsze aktywo na lokowanie swoich pieniędzy i zarabianie.

2. Max Keiser uważa, że BTC osiągnie wartość 400 tyś. USD

Max nawołuje do kupowania złota i bitcoinów, ponieważ uważa je za twardy pieniądz. Zauważył, że rynek BTC jako jeden z niewielu znajduje się w trendzie wzrostowym w 2020roku, a wiadomo, że jest ciężko przez pandemię.

3. PlanB przewiduje 50-100 tyś. USD w 2022 roku i 400 tyś. – 1 mln USD w 2026 roku

PlanB to analityk popularny w społeczności krypto.

PlanB zakomunikował, że do 31 grudnia 2021 roku Bitcoin będzie warty 100.000 USD, a jeśli nie to coś się psuje.

Podsumowanie – czy warto inwestować?

Wiele innych ekspertów podchodzi do wzrostu BTC tak pozytywnie jak powyższa trójka. Jednak trzeba pamiętać, że inwestowanie w BTC wiąże się z ryzykiem.

Miej w głowie zawsze najważniejszą zasadę inwestowania: Kryptowaluty nabywa się tylko wtedy, kiedy jest spadek i jej cena jest niska, a sprzedaje wtedy, kiedy jest wysoka. Nigdy na odwrót.

Moim zdaniem warto inwestować w Bitcoina, jednak pamiętać o ryzyku. BTC ma obecnie tendencję wzrostu i duży potencjał na przyszłość.

Jeśli osoby posiadające tą kryptowalutę nie zdecydują się na spieniężenie jej to możemy być spokojni, jednak gdy stanie się na odwrót pójdzie za tym efekt domina.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *