Praca przez Internet, oszustwo czy prawda?

Opublikowane przez admin w dniu

Wiele z nas natknęło się na oferty pracy przez Internet, a gdy nie mamy doświadczenia i widzimy taką pracę pierwszy raz, często zastanawiamy się czy to nie jest przypadkiem oszustwo? W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie czy praca przez Internet to oszustwo czy prawda. Dowiesz się jak szukać ofert, które są legalne, sprawdzone i jak unikać wyłudzeń ponieważ takie oczywiście się zdarzają.

Praca przez Internet: Prawda czy oszustwo?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. W Internecie są oferty, na których zarobisz sporo pieniędzy, ale też oferty wstawiane przez ludzi, którzy tylko czekają na to, aby Cię oszukać. Ważne, aby umieć dokonać researchu i wywnioskować z zebranych danych, czy oferta pracy faktycznie ma ręce i nogi.

Jak sprawdzić czy oferta pracy przez Internet jest legalna i nie jest oszustwem?

Najważniejsze przy szukaniu pracy przez internet to umiejętność sprawdzenia czy dana oferta jest prawdziwa i wypłacalna.

Musisz zwrócić uwagę na parę czynników:

  • W przypadku oferty pracy od pracodawcy warto spojrzeć, czy oferta jest kompleksowa i stanowisko pracy ma ręce i nogi.
  • W przypadku oferty pracy zdalnej tzw “szybki zarobek“, w którym dostaje się bonus w wysokości 50-100zł, sprawdź czy osoba, która oferuję Ci dany sposób zarobku ma dowody wypłaty oraz warto zobaczyć co jest napisane w regulaminie firmy, na której zarobek Ci ta osoba proponuje (czy są opłaty za korzystanie z konta, czy Twoje dane są chronione)
  • NAJWAŻNIEJSZE: Sprawdź dane firmy po numerze NIP, REGON bądź KRS.

Ja wpisałam numer NIP firmy Leadstar, którą zarządza AJA MEDIA SP. Z O.O. Jeśli firma istnieje to na pewno wyskoczy Ci w bazie internetowej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. (https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx)

Wygląda to nastepująco:

  • Nie wierz w oferty, gdzie dana osoba każe Ci wysłać pieniądze na swoje konto, ponieważ możesz zostać oszukany. Oczywiście nie zawsze, ale jest bardzo duża możliwość.
  • Uważaj na oferty na grupach dotyczących zarabiania online, oferanych przez fikcyjne konta. Przejrzyj konto dokładnie, datę utworzenia, ilość znajomych, zdjęcia i ilość polubień. Niektóre fikcyjne konta mogą wyglądać na pierwszy rzut oka na prawdziwe więc uważaj i miej oczy szeroko otwarte!
  • Czytaj regulamin firmy, gdy nie jesteś pewny! Z niego dowiesz się wszystkiego. Każda firma musi stosować się do regulaminu, ponieważ w przeciwnym razie zostaną na nią nałożone kary.

Praca na programach partnerskich, tzw “wypełnianie wniosków”. Czy na tym można zarobić?

Od paru lat bardzo popularna jest praca, którą partnerzy programów partnerskich nazywają “wypełnianie wniosków“.

Praca polega na założeniu konta w programie partnerskim i już w kolejnym etapie założenie aż 6 kont bankowych na link polecający osoby, która Ci ten program poleciła. To bardzo dużo, przy zakładaniu tyle kont trzeba pamiętać o opłatach za prowadzenie konta, aby później nie płacić za nie. Następnie mamy pożyczki, które dla nowych klientów mają RRSO 0% więc pożyczasz tyle, ile spłacasz po miesiącu. Polega to na tym, że pożyczasz 1000zł. Trzymasz pieniądze na oddzielnym koncie, nie wydajesz ich, a następnie spłacasz tą kwotę pożyczkodawcy. Jak widać – nic strasznego, ale te wszystkie rzeczy możesz zrobić na swój własny, indywidualny link partnerski. Wtedy zarobisz Ty, a nie osoba, która poleciła Ci dany program.

Samo zarabianie na programach partnerskich ma duży potencjał i jest bardzo fajną opcją zarobku przy prowadzeniu swojej strony/ bloga (opisuje to dokładniej w innym artykule na mojej stronie – KLIKNIJ TUTAJ)

Jak znaleźć sprawdzone sposoby pracy przez internet?

Opisałam sprawdzone, wypłacalne metody zarobku w swoim artykule na stronie, więc jeśli chcesz się dowiedzieć jak zarabiać zdalnie, kliknij TUTAJ)

Jak widać, praca przez Internet to często nie jest oszustwo, natomiast trzeba racjonalnie stąpać po ziemi i zawsze weryfikować samemu informację, które ludzie nam przekazują.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *